Eğitim:
Füzyon Kolejleri 2017-2018'de eğitime başlıyor

Sezai Eyüpoğlu liderliğinde kurulan Füzyon Kolejleri, “çağdaş bir topluma tam uyumlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek” hedefiyle yola çıktı.

Füzyon Kolejleri, anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde olmak üzere, biri İstanbul Sultangazi diğeri İzmir Bornova’da hizmete giren iki eğitim kampüsüyle, özel eğitim sektörünün en yeni kurumsal zincir yatırımıdır. Geleneksel eğitim yaklaşımlarına karşın füturistik bir sistem anlayışını zihinlere yerleştirirken, bu olguyu mimari olarak da inşa eden Füzyon Kolejleri, “Geleceği Okumak” sloganı altında kurumsallaştırdığı vizyonu ile yarınlara dokunmayı hedefliyor.

İletişim çağının inanılmaz hızıyla senkronize olmuş zihinsel gelişim endeksleriyle bildiğimizden çok farklı bir yarına hazırlanan nesillerin, en temel handikapları sanal olarak sosyalleşirken toplumsal reel bağlarının da giderek zayıflamasıdır. Eğitimin en temel görevi olan “çağdaş bir topluma tam uyumlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek” amacıyla kurulan ve füzyon yani birleşme kavramı altında tüm eğitim sistemini kurgulayan Füzyon Kolejleri; Akademik Füzyon, Sosyal Füzyon, Tematik Füzyon ve Sanal Füzyon gelişim programlarıyla özgün ve alternatif bir gelecek sunuyor.

Füzyon Kolejleri’nde öğrenim süreci boyunca her öğrencinin bilişsel, akademik, psikolojik ve sosyal gelişimleri özgün ölçme ve değerlendirme araçlarıyla tespit ediliyor. Hazırlanan bireysel gelişim raporları her zaman güncel tutulur, veli ve öğretmenlerle düzenli olarak paylaşılır. Her öğrencinin bireysel öğrenme profilini ortaya koyan sistem sayesinde kişiye özel eğitim programı uygulanıyor.

Akademik Füzyon ile bilgiye hem çok hızlı hem de çok farklı sözel ve görsel kaynaklardan ulaşabilen günümüz gençliğinin edinimlerini analiz etme ve farklı bilgileri birleştirerek faydaya dönüştürme becerilerini geliştirmeye yönelik özgün bir eğitim programı uygulanıyor. Amaç, her öğrencinin bireysel gelişimini özel olarak desteklerken aynı zamanda bireysel gelişim sürecinin diğer öğrencilerin de gelişimlerine katkı sağlamasını teşvik ederek, bilgi ve hayat becerilerini artırıyor.

Tematik Füzyon ile de farklı dersler aracılığı ile tanışılan yeni konunun, öğrencinin zihninde sağlam yer edinmesi yani kavramsallaşabilmesi için aynı konu, ilgili diğer derslerde de eş zamanlı olarak aktarılıyor. Bu sayede konu, çok yönlü ve tematik olarak işlenerek öğrenciye aktarılıyor.

Füzyon Kolejleri öğrencilerine ilk günden itibaren kaliteli bir yabancı dil programı sunar. Akademik içeriği Pearson ELT tarafından sağlanan yabancı dil eğitim programı, ilkokul 1. sınıftan itibaren şarkılar, oyunlar, kuklalar, videolar, flash kartlar ve akıllı tahtalarla başlayarak tüm eğitim seviyelerinde devam ediyor.

Füzyon Kolejleri’nin İstanbul ve İzmir’deki kampüsleri geleceği yansıtacak, günümüzün gençlerini yakalayacak şekilde tasarlandı. Bugünkü kuşakların vazgeçemediği sosyal medya uygulamaları, Füzyon Kolejleri’nde bir öğrenme ortamı haline dönüştürülmüş ve teknolojinin verimli kullanımının her öğrencinin hayatında bir alışkanlığa dönüştürülmesi hedeflenmiştir. Her sınıf, dijital eğitim teknolojileri ile donatıldı.

Bunlar dışında öğrencilerin becerilerini geliştirebilecekleri sağlıklı ve güvenli sosyal alanlar da kampüslerde yer alıyor. Öğrenciler, yaş ve gelişim özelliklerine göre farklı spor dallarına yönlendiriliyor.

MEB müfredatı ile uyumlu bir şekilde farklı derslerde akademik olarak öğrenilen konuların yaşam becerilerine transfer edilmesi için gerekli donanımların yer aldığı uygulama alanları, Multifonksiyonel Beceri Atölyeleri yer alıyor. Bu alanlarda, ahşap atölyelerinden bisiklet tamirine kadar sayısız deneyim yaşatılıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

STEM Öncüleri projesi 5 ilde başlıyor
 “STEM Öncüleri” başlıklı proje ile öğretmenlere üst düzey düşünme becerilerini disiplinler...

Haberi Oku