Eğitim:
İstanbul Aydın Üniversitesi diploması tüm dünyada geçerli

Eğitimde uluslararasılaşma konusunda Türkiye’nin öncü yükseköğretim kurumlarından biri olan İstanbul Aydın Üniversitesi, geliştirdiği uluslararası işbirlikleri sayesinde öğrenci ve mezunlarına dünyanın her yerinde lisansüstü eğitim alma ve iş bulma fırsatları sunuyor.

450 ÜNİVERSİTEYLE İŞBİRLİĞİ

Bağlı bulunduğu Avrupa KrediTransfer Sistemi (AKTS) ve mezunlarına verdiği diploma eki sayesinde öğrencilerine Avrupa Yükseköğretim Bölgesi’nde geçerli bir diploma sunan İstanbul AydınÜniversitesinin öğrenci ve mezunları, bu imkan sayesinde Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim alma ve çalışma olanaklarına sahip oluyor. İAÜ öğrenci ve mezunları ayrıca, aralarında dünyanın en köklü üniversitelerinin de yer aldığı 450 farklı üniversiteyle geliştirilen ikili işbirlikleri sayesinde, bir dünya üniversitesinde eğitim görmenin bütün avantajlarından, küresel ölçekte yararlanabiliyor.

MEZUNLARA YURT DIŞINDA ÜCRETSİZ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM

İstanbul Aydın Üniversitesi ayrıca, sunduğu “Onur Bursu” kapsamında öğrencilerine yurt dışında ücretsiz yüksek lisans ve doktora eğitimi imkânı da sunuyor. Buna göre, İstanbul Aydın Üniversitesinin, Dil puanıyla tercih edilen bölümlerinin dışındakilerinden birini ilk üç sırada tercih eden; ÖSYM tarafından yerleştirilen ve öğrenimini İstanbul Aydın Üniversitesinde sürdüren, ek puansız YGS ve LYS sonuçlarına göre; ilk 500’de bulunan öğrencilere ücretsiz yüksek lisans ve doktora eğitimi ve aylık 500 TL nakdi burs desteği; 501 ile 1000 arasındaki öğrencilerine ise yurtdışında ücretsiz yüksek lisans eğitimi ve yine aylık 500 TL nakdi burs desteği sağlanıyor. Bunun için de tek şart, öğrencinin yurt dışında alacağı yüksek lisans ve doktora eğitimlerini, İstanbul Aydın Üniversitesinin belirleyeceği yükseköğretim kurumlarında alması.

AKTS VE DİPLOMA EKİ NE İŞE YARIYOR?

İstanbul Aydın Üniversitesi, bütün bölümlerinde Avrupa Kredi Transfer Sistemi’ni (AKTS) doğru bir şekildeuygulayan yükseköğretim kurumlarına, Avrupa Komisyonu tarafından verilen, kurumun prestij ve kalitesini artıran AKTS Etiketi (ECTS Label) ve Diploma EkiEtiketi (DS Label) ödüllerine sahip. Uluslararası ölçütlere göre değerlendirilerek verilen bu akreditasyon belgeleri, sahip olan üniversiteye uluslararası tanınırlık ve güvenilirlik kazandırıyor. İstanbul Aydın Üniversitesinin mezun olan tüm öğrencilerine verdiği Diploma Eki (DE) ise, uluslararası platformda akademik ve mesleki tanınırlık sağlamayı amaçlayan, öğrencilerin yükseköğretim diplomalarına ek olarak verilen tamamlayıcı nitelikte bir belge. İçeriği,Avrupa Komisyonu ve UNESCO/CEPES tarafından hazırlanan Diploma Eki’nde, alınan derece ile ilgili bilgiler, derecenin düzeyi, içeriği ve kullanım alanları ilebirlikte ulusal eğitim sistemi, üniversitenin eğitim ve değerlendirme sistemigibi bilgilere yer veriliyor. Diploma eki, diplomaların Avrupa Birliği düzeyinde kabul gördüğü ve Avrupa Birliği kapsamındaki üniversitelerin diplomalarıyla eş değer kabul edilen bir “Mükemmellik Belgesi” olarak biliniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TED Atakent Koleji nerede, ücretler nasıl?
TED Atakent Koleji nerede, ücretler nasıl?

Haberi Oku