Ekonomi:
Sosyal medya yönetimine talep hızla artıyor

Markaların yâ da kurumların rekabeti artmaya devam ettikçe, tüketiciye ulaşmak için farklı yollar mutlaka denenecektir. Teknolojinin bu denli gelişmesi de doğal olarak “tüketiciye doğrudan ulaşılabilecek alanları” doğurmuş ve markaların rekabet savaşları daha da kızışmıştır. Örneğin, sosyal medyanın önemini fark eden tüm markalar, “iyi, doğru ya da yanlış” şekilde sosyal medyada bulunmakta ve “savaşta bende varım!” demektedir.

Tüketicinin 24 saatinden “bir zaman dilimini yakalamak isteyen markalar” ise “hedef kitlesine göre tüketicinin hangi mecrada olduğunu” saptamaya çalışmakta ve bunun için araştırmalar yapmaktadır. Facebook başta olmak üzere Twitter ve Instagram gibi çeşitli mecralarda kendine yer edinen markalar, sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir hedef kitleye sahip ise “bu alanları en doğru şekilde” kullanmak zorundadır. Ancak, “reklamın iyisi kötüsü olmaz” mantığından çıkmayan “önemli prestij kayıpları ve ciro düşüşleri” ile karşı karşıya kalacaklarını ise yavaş yavaş anlamaya başladılar. Bu nedenle sosyal medya yönetimi, “pazarda kendine yer edinmek isteyen bir marka için” oldukça önemli bir hizmettir.

Sosyal Medya Yönetimine Talep Hızla Artıyor

Sosyal medyada aktif olarak bulunmak isteyen markalar, sosyal medyayı yönetme ve başarı olma konusunda belirli bazı kuralların olduğunu fark etmişlerdir. Böylece, profesyonel bağlamda bu işten anlayan kişilerle çalışmanın önemini anlamış ve sosyal medya yönetimi desteği almaya karar vermişlerdir.

Bugün, Dünya’nın en uç noktasındaki kişiyle bile “saniyeler içinde” görüntülü bir şekilde görüşüyor isek bu teknolojinin ne denli ilerlediği ile ilgili bir durumdur. Her şeyi anlık olarak öğrenebildiğimiz ve saniyeler içerisinde görebildiğimiz “bazı şeyler”, markalar için büyük bir tehdit olarak da görülmelidir. Zira, Dünya’nın bir noktasında bir markanın attığı “yanlış bir adım yâda söylediği bir söz” bugün Türkiye’de anında duyulabilmektedir. Bu nedenle, pazarda yerini korumak isteyen ve daha da büyümek isteyen her markanın, sosyal medya yönetimini uzman kişilere bırakması gerekiyor.  

Sosyal medya yönetimi alanında hizmet veren bir dijital reklam ajansı, bugün bir markanın web sitesinden logosuna, SEO faaliyetlerinden interaktif uygulamalarına kadar her türlü hizmeti vermekte ve markaların bir “aura” içerisinde görünmesini sağlamaktadır. Sıradışı Digital Ajans’ta dijital pazarlama ajansı olarak siz değerli markaların “pazarda daha da değerlenmesini” sağlamak ve sosyal medya yönetimi ile “müşteri sadakati” yaratmak amacındadır. Siz de Sıradışı Digital ’in sosyal medya yönetimi hizmeti ile müşterilerinizle aranızdaki bağı daha da sağlamlaştırabilir ve pazarda “olumlu etkiler bırakan sosyal medya profili olan bir marka” olarak anılmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetiyle Sıradışı Digital Size Neler Sunar?

  • Sosyal medya yönetimi hizmetinden neler beklediğinizi öğrenir ve size bu konuda bilgilendirme yapar.
  • Rakiplerinizi inceler ve rakiplerinizin nasıl adım attığını öngörerek stratejinizi belirler.
  • Sosyal medyada nasıl görüneceğinizin planını yapar ve size bunun avantajlarını anlatır.
  • Sosyal medya hesaplarınızı inceler ve “hatalı” olarak değerlendirilen her şeyi siler.
  • Sosyal medya kanallarınızı optimize ettikten sonra tüm şifrelerinizi yeniler ve size bildirir.
  • Sosyal medya aracılığıyla sizlere ulaşan tüketici/müşterilerinizin marka hakkındaki görüşlerini, isteklerini ve şikâyetlerini size bildirir ve öte yandan yönetir.
  •  Güncel olarak sosyal medya hesaplarınızı yönetir ve var olan sorunları hızlıca çözümler.
  • Görsel yâda yazılı materyallerin stratejinize göre planlamasını yapar ve gününde/doğru zamanda yayınlar.
  • Kampanyalar ile ilgili yatırım- dönüşüm performanslarını takip eder ve geliştirmek adına öneriler hazırlar.
 
 
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Avrupa’dan Türkiye’ye para transferi yapacaklar...
Uzmanlar, Avrupa’dan Türkiye’ye para transferi yapacakların, özellikle de kur dalgalanmalarından etkilenmemeleri...

Haberi Oku