Ekonomi:
banner398
VGT yepyeni bir buluş ve her buluş gibi ezber bozuyor

VGT nedir ve ne gibi yararlar sağlar?

Vakum Gücü Teknolojisi (VGT) yakıt tasarrufu sağlayan, akıllıca kurgulanmış bir düzenektir. VGT bir buluş ve her buluş gibi ezber bozuyor.

VGT, doğru oranla sadece havayı kullanır, bu sayede motor; ihtiyacı olan havayı çeker, tam yanmayı sağlar ve torku erken kazandırır. Kullanıcı da alt devirlerde yüksek vitesle ve gaz pedalına sadece dokunarak yol alabilir. Gazsız sürüş mesafesi de ciddi oranda uzar. Yani hareket halindeki araç, gaza basmadan hızını daha uzun süre korur. Kazanılan erken tork sayesinde, gaz pedalı, vites değişim devir aralığı ve aracın ivmesi doğru kullanılarak, yüzde 15 ila yüzde 40 arasında yakıt tasarrufu sağlanabilir.

VGT’nin yakıt ve emisyon değerlerinde düşüş dışında sağladığı yararlar var mı?

Tam yanma sonucu kazanılan erken tork sayesinde, VGT öncesinde genellikle 2500- 3000 d/dak aralığında değiştirdiğimiz vitesi, VGT’den sonra 1500-2000 d/dak aralığında değiştirebiliyoruz. Motor bu sayede 500 ila 1000 d/dak daha az sürtünme ile karşılaşıyor. Alt devirlerde, torkun erken üretilmesinden kaynaklı olarak, titreme/vuruntu olmadan yüksek viteslere ulaşabildiğimiz için, sürüş esnasında vites daha az değiştirilir bunun sonucunda baskı-balata gibi parçaların ömrünün de uzaması mümkün olur. Ayrıca, tam yanma sonucunda kurum da ortadan kalktığı için, EGR,DPF gibi atık hattındaki donanımların tıkanmasının da önüne geçilmiş olur.

VGT’nin montajı hakkında bilgi verir misiniz?

VGT, aracınızın orijinalliğini bozmadan sadece hava emiş girişine dâhil edilir ve 5-10 dakika montaj süresi mevcuttur. Montaj sonrasında araç sahibi ile test sürüşüne çıkılır ve VGT’ li araç kullanmanın incelikleri, sürücüye deneyimletilerek anlatılır.

VGT hangi motor tipleri için uygundur?

VGT; marka, model, şanzıman ve yakıt tipi fark etmeksizin hava emiş hattına ulaşılabilen içten yanmalı motora sahip her araca kolaylıkla uygulanabilir.

VGT tamamen yerli bir ürün. VGT’nin ortaya çıkış hikâyesinden bahseder misiniz?

1998'den günümüze plastik sektöründe ürün geliştirme, AR-GE/ÜR-GE ve makine üretim tesisi gibi faaliyetlerde bulunan Delta Plastik Makina San. Tic. Ltd. Şti, VGT markası ile 2017 yılında otomotiv sektörüne giriş yaptı. Bir aile şirketiyiz ve kurulduğumuz günden bugüne memleketimize katma değer kazandıran ve kazandırmayı hedef edinen bir firmayız.

VGT montajı Türkiye’de kaç noktada gerçekleştiriliyor?

VGT; şu an 16 ilde bulunmaktadır. Her fırsatta dile getirdiğimiz bayilik söz konusu olduğu zaman bize sipariş potansiyelinden önce bayi adayının esnaflığına odaklanıyoruz. Sonuçta VGT patentli bir ürün olmasından dolayı sıradan bir raf ürünü değil. Bu yüzden kullanıcılarımız ile ilişkilerimiz her zaman “aile” kavramında gelişmekte. Mutlu her VGT kullanıcısı, bize göre aynı zamanda VGT’nin bir temsilcisi .

VGT’nin gelecekteki planları nelerdir?

Her zaman kendimizi yenileriz ve bu nedenle bir üst versiyonların geliştirmesine de devam etmekteyiz. Şu an için tır, kamyon, otobüs gibi araçlar için ürün geliştirme çalışmalarımıza odaklanmış durumdayız.

VGT yakıt tasarruf ve performans cihazı hakkında detaylı bilgi için www.vgt.com.tr  adresini ziyaret edebilir ya da  0850 3040848 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Facebook sayfası www.facebook.com/vakumgt adresini takip edebilirsiniz. 

VGT yakıt tasarruf ve performans cihazı hakkında detaylı bilgi için YouTube kanalındaki videolara da göz atabilirsiniz. www.youtube.com/vakumgucuteknolojisi

Uçak bileti fiyatları
Uçak yolculuklarında yüksek bilet fiyatları, zaman zaman zorlayıcı olabiliyor.

Haberi Oku