Gündem:
banner398
10 bin bekçi alımı ne zaman, başvuru şartları neler?

Bekçi olabilmek için başvuran adayların Türk vatandaşı olması, lise ve dengi okul mezunu olması ve başvurdukları illerde en az bir yıl ikamet etmek gibi şartlar taşıması gerekiyor.

Bekçi olabilmek için başvuran adayların Türk vatandaşı olması, lise ve dengi okul mezunu olması ve başvurdukları illerde en az bir yıl ikamet etmeleri gerekiyor.

Bekçi alımı 2019 için aranan şartlar:

Erkek ve Türk vatandaşı olmak,

En az lise ve dengi okul, Ön Lisans, Lisans veya lisans üstü mezunu olmak,

Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak,

Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek,

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak,
        
Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak,
        
Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak,
        
Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,
        
En az 167 cm boyunda olmak,
        
Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak. {ağırlık(kg)/[boy(m)]2} örnek: 80/1,752=26

Adaylar yapılacak olan sözlü ve yazılı sınava katılmak için istenecek belgeler

T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı,

Okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli örneği,

Askerlik durum belgesi,

4,5x6 cm ölçülerinde (6) adet fotoğraf,

Adli sicil belgesi,

Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge,

Hazırlık okumuş ise belgesini ibraz etmek zorundadır.

Adaylar başvuru süresi içerisinde başvuru dilekçesinde eksiklik görmeleri halinde, görevli personele düzelttirip yeniden imzalayacaklardır. Başvuru dilekçesinde belirtilen bilgiler, yapılacak işlemler için esas alınacağından, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacak.

Başvuruda bulunmak isteyen ve daha önce yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alım İşlemlerine başvuru yapan adaylar tekrardan başvuru yapabilecek.

Çarşı ve mahalle bekçisi maaşları 2017 yılı itibari ile maaşlarının ortalama 2700 tl civarındaydı. Bekçi maaşları eş ve çocuk durumuna göre değişiyor. Bu rakamlar da eklendiğinde ortalama 3000 tl civarında bir maaş alıyorlar. 2019 bekçi maaşları ne kadar olacak henüz netlik kazanmadı.

2019 bekçi alımı başvuruları ile ilgili net bilgiler henüz yayınlanmadı. Ayrıntılı bilgi daha sonra https://www.pa.edu.tr/ Polis Akademisi'nin resmi internet sayfasından öğrenebilirsiniz.

Küçükçekmece'ye 2017'de yapılan bekçi alımıları kapsamında 100 bekçi alınmıştı. Bu rakamın bu yeni 10 bin bekçi alımı kapsamında ne olacağı henüz belli değil.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Julian Assange neler yapmıştır ve kimdir,...
Julian Assange neler yapmıştır ve kimdir, Wikileaks nedir?

Haberi Oku