Kadın ve Aile:
Göğüs büyütme ve küçültme hakkında

Eski uygarlık dönemlerinde iri göğse sahip olmak bereket kavramıyla eşleştiğinden dolayı büyük göğsü olan kadınlar ayrıcalıklı konumda olmaktaydı. 1800’lü yıllarda göğüs büyütmek amacıyla başlayan arayış 1950’li yıllarda netleşen estetik güzellik algısıyla beraber daha da artmıştır. Göğüs büyütmek amacıyla denenen yağ bezesi, hayvan kıkırdağı ve kauçuk gibi çeşitli malzemeler 1962 yılında jel meme implantının ortaya çıkmasıyla yerini silikon protezlere bırakmıştır. Jel meme implantının başarılı bir şekilde uygulanmasından itibaren dünya genelinde en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biri göğüs büyütme ameliyatı olmuştur.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Kadınların vücut görünümünü tamamlayan ve toplumsal güzellik algılarında oldukça önemli bir yere sahip olan göğüs şekli ve büyüklüğünün, çeşitli cerrahi operasyonlar ile istenilen görüntüye ulaşması mümkündür. Göğüs büyütme İzmir, göğüs büyütme ameliyatı, silikon implantların yerleştirilmesi ya da yağ enjeksiyonu ile gerçekleşmektedir. Silikon implantlar kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan biri tuz ve su çözeltisinden oluşan salin sıvısı diğeri ise silikon jel implanttır. Ayrıca göğüs şekli de kullanılan implant türüne göre damla tipi ve yuvarlak olarak ayrılmaktadır. Kişinin isteğine ve vücut hatlarının uygunluğuna göre implant yöntemlerinden biri uygulanmaktadır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Vücut yapısına göre çok büyük olan göğüs boyutları göğüs küçültme ameliyatı sayesinde değiştirilebilmektedir. Göğüslerin çok büyük olması özellikle boyunda ve sırtta ağrı problemi ve göğüs altında pişiğe neden olur. Göğüs küçültme ameliyatı ile beraber göğüs dikleştirme de her ameliyatta yapılır. Bu sayede göğüs küçültme ameliyatı ile daha estetik bir görünüme kavuşulur. Göğüs küçültme ameliyatında, göğüs içerisindeki bezlerin ve yağların bir kısmı alınmaktadır. Göğüs küçültme İzmir, ameliyat esnasında fazlalık deri de orantılı olacak şekilde çıkarılır. Bel ağrıları ve omurga problemleri gözlenen aşırı büyük göğüslü kadınlar, göğüs küçültme ameliyatına sağlıklarını korumak amacıyla başvurmaktadır.

Göğüsler Neden Sarkar?

Göğüslerde sarkmanın birçok farklı nedeni olabilmektedir. Başlıca sebep yaşlanmaya bağlı olarak hormonsal nedenlerden dolayı meme dokusunda azalma meydana gelmesidir. Dokudaki azalma göğüs içerisinin boşalmasına dolayısıyla sarkmasına neden olmaktadır. Ayrıca doğum yapmış olan kadınların göğüsleri emzirdikleri süreçte süt ile dolu olduğu ve emzirince göğüsler boşaldığı için zamanla sarkma meydana gelmektedir. Bazı durumlarda ise göğsü taşıyan bağlar doğuştan zayıf olduğu için erken yaşta göğüslerde sarkma görülmektedir.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hamilelikte D vitamini neden önemli, eksik olursa...
Hamilelikte D vitamini eksikliği döneme özgü gebelik şekerinden erken doğuma kadar birçok sorunu tetikleyebiliyor.

Haberi Oku