Küçükçekmece:
Arkeolojik Sit alanı imar planı askıya çıktı
banner420
Küçükçekmece'de sit alanları imara açılıyor. Küçükçekmece III. Derece Arkeolojik Sit Alanı imar planı da askıya çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Küçükçekmece İlçesi, III. Derece Arkeolojik Sit Alanını Kapsayan Riskli Alana ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğini onayladı.

Küçükçekmece İlçesi, III. Derece Arkeolojik Sit Alanını Kapsayan Riskli Alana ilişkin imar planı askıya çıktı.

30 gün süreyle askıda kalacak olan imar planları 30 Ağustos 2014 tarihinde askıdan inecek. İmar planı değişikliğinde Ticaret+Hizmet+Konut alanı, Dini Tesis alanı, Turizm+Ticaret alanı, park, meydan, sağlık tesis alanı bulunuyor. İmar planı Küçükçekmece Gölü çevresini kapsıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar ve Planlama Şubesinden Yeni Askı planı 01.08.2014

İLAN

İSTANBUL VALİLİĞİ

İL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Küçükçekmece İlçesi, III. Derece Arkeolojik Sit Alanını Kapsayan Riskli Alana ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine, askı süresinde yapılan itirazların kısmen kabulu suretiyle 644 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümleri ile 3621 sayılı Kıyı Kanununun 7. Maddesi uyarınca onaylanmıştır.

Söz konusu planlar, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 8/b maddesi gereğince 01.08.2014-30.08.2014 (30 gün) tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ile web sitesinde askıya çıkarılmıştır.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Küçükçekmece'de atık yağlar toplanıyor
Küçükçekmece Belediyesi, bitkisel atık yağları, evlerden toplayarak geri kazanımını sağlıyor.

Haberi Oku