Küçükçekmece:
Küçükçekmece Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi nedir?
Küçükçekmece Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi

KÜGİM, Küçükçekmece Belediyesi tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın Girişimcilik Mali Desteği Programı kapsamında geliştirilerek kurulan Küçükçekmece Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’dir.

KÜGİM, Küçükçekmece’deki gençleri yenilikçi teknolojilerle eğiten, aldıkları eğitimlerle birlikte oluşan ve gelişen yenilikçi fikirlerini girişimcilik örneğine dönüştüren, gençlerin ülkenin istihdam ve işgücüne katılımı yönünde gerçekleştirecekleri girişimleri ile çalışma hayatına katkıda bulunmasını sağlayan inovatif bir merkezdir.

KÜGİM Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi bünyesinde en son teknoloji ile donatılmış 800 m2 alanda hizmet vermektedir. 3 alandan oluşan KÜGİM; 250m2’lik açık ofis; 80m2 ‘lik MAC, 80m2’lik PC olmak üzere toplam 160m2’lik bilgisayar laboratuarı, 70m2’lik teorik sınıfının bulunduğu eğitim alanı ve toplantı salonları, dinlenme alanları, kütüphane, mutfak ve kafeteryanın bulunduğu 320m2’lik sosyal alanı ile hizmet vermektedir.

Kimler başvurabilir?

Girişimcilik Eğitimleri:

•    İş fikri olup, kendi işini kurmak isteyenler, 
•    İş fikrinin ticarileştirilmesi için kaynak arayanlar, 
•    Network oluşturma imkânı arayışı içinde olanlar, 
•    En fazla 4 kişiden oluşan girişimci grupları, 
•    Küçükçekmece sınırları içerisinde oturan 18-50 yaş aralığındaki herkes KOSGEB sertifikalı Girişimcilik eğitimlerimize başvurabilir.     

Yazılım Eğitimleri:

•    Bilişim sektöründe çalışmak isteyenler, 
•    Kariyerini yazılım teknolojisi üzerinde yapılandırmak isteyenler, 
•    Bilişim üzerine eğitim alanlar, 
•    Bilgi Teknolojileri sektöründe çalışan ve kendilerini geliştirmek isteyenler, 
•    Teknik Lise ve Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Enformasyon Bölümleri ve yazılımla ilgili diğer bölümlerinden mezun olanlar, sertifikalı IOS Mobil Programlama, Android Mobil Programlama ve Web Tasarımı eğitimlerimizden birine başvurabilir.

Başvuru şartları

Girişimcilik:

•    Küçükçekmece İlçesinde oturmak,
•    Herhangi bir ticari faaliyeti olmamak,
•    18-50 yaş aralığında olmak,
•    Daha önce herhangi bir ön kuluçka/kuluçka programında yer almamış olmak,
•    Online Başvuru Formunu doldurmak
Yazılım:
 
•    Küçükçekmece İlçesinde oturmak,
•    Yazılım ve Web Projeleri üzerinde iş fikrine sahip olmak,
•    Teknik Lise ve Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Enformasyon Bölümleri ve yazılımla ilgili diğer bölümlerinden mezun olduğunu belgelemek,
•    Online Başvuru Formunu doldurmak

Eğitim

KÜGİM’de 100 kişiye KOSGEB Sertifikalı Girişimcilik Eğitimi, toplamda 60 kişiye IOS Mobil Programlama, Android Mobil Programlama ve Web tasarım eğitimleri ile KOSGEB Sertifikalı girişimcilik eğitimi verilecektir. Merkezde eğitim alan bu 160 kişinin arasından iş fikri bağımsız değerlendirme kurulumuz tarafından başarılı bulunan 20 kişiye Küçükçekmece Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Açık Ofisi’nde şirketini kurma ve 1 yıl boyunca ofis masrafları karşılanacak şekilde işini geliştirme imkânı sağlanacaktır. Açık Ofisimizde yerini alan girişimcilere uzman kadromuz tarafından iş geliştirme koçluğu ve mentorluk desteği verilecektir.

Açık Ofis

KÜGİM’de eğitim alan 160 kişiden başarılı bulunan 20 kişiye kurdukları işi geliştirmeleri için açık ofiste çalışma imkânı sunulacaktır. Bu süreçte girişimciler işletme geliştirme koçluğu ve mentorluk desteği alacak olup, finans kaynaklarına erişim imkânı, iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı, ofis hizmetleri gibi iş geliştirme desteği alacaklardır. İşletmelerin en kırılgan oldukları ilk yıllarını sağlıklı bir şekilde aşmalarının ve büyümelerinin sağlanması amacıyla 1 yıl boyunca ofis masraflarının karşılanacak olması büyük bir öneme sahiptir. Merkezin Açık Ofisi, fiziksel ve teknolojik donanım anlamında çağın gerektirdiği ilerleme ve önceliklere ayak uydurmuş olup, girişimcilere her türlü mekânsal ve donanımsal imkanı sağlamaktadır. 250m2’lik Açık Ofisimizde girişimcilerin şahsen kullanabilecekleri ofis ekipmanı, bilgisayar, yazıcı, telefon ve internet kullanımı hizmeti ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Değerlendirme

Sınırlı kontenjanı dikkate alınarak öncelikle yenilikçi ve ülkenin kalkınma planlarına uygun, uygulanabilir ve sürdürülebilir iş fikirlerine sahip olan kişilerin arasından bağımsız değerlendirme kurulu seçim yapacaktır. Seçim sırasında kurula projesini, bütçesini, müşteri portföyünü olumlu ve net ifade eden girişimci adayları değerlendirmede öncelik kazanarak eğitimlere katılma olanağı bulacaktır.

Başvuru ve bilgi için http://www.kugim.com.tr/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Çocuğunuz göz damlası kullanıyorsa dikkat!
Uzman Psikolog Helin Laçin, Küçükçekmeceli ebeveynlere madde bağımlılığıyla alakalı önemli bilgiler...

Haberi Oku