Küçükçekmece:
banner398
Küçükçekmece Göç İdaresi Bürosu hizmet vermeye başladı

6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu 11.04.2013 tarihinde ve 28615 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kanun kapsamında kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 11 Nisan 2014 tarihinde operasyonel hale geldi ve 81 İlde, 148 İlçede ve yurtdışında teşkilatlanmayı hedefliyor.

İl Göç İdaresi Müdürlükleri yabancılarla ilgili iş ve işlemleri 18 Mayıs 2015 günü, İl Yabancılar Şube Müdürlükleri’nden devralarak yeni işlevleriyle birlikte hayata geçti. Bu tarihte hizmete başlayan İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü çeşitli sebep ve statüler ile İstanbul’da kalmakta olan yabancıların Türkiye’ye giriş ve ikametlerini, Türkiye’den çıkış ve sınırdışı edilme işlemlerini, uluslararası koruma, geçici koruma ve insan ticareti mağdurlarının korunması ve İstanbul’da yaşayan yabancıların uyum süreçleri ile ilgili tüm iş ve işlemlerin sahada yürütülmesinde operasyonel bir hale geldi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde en yoğun faaliyet gösteren birim olan İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Türkiye geneli toplam iş ve işlemlerin en büyük payını bizatihi yürütmektedir. Bu sebeple hizmet geliştirme ve iyileştirme noktasında Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne sürekli önerilerde bulunduğu gibi, diğer İl Göç Müdürlükleri’ne de uygulama örnekleri sunuyor.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün adeta alandaki görünümü olan İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü, bulunduğu konum nedeniyle yürütmekte olduğu iş ve işlemler kapsamında, uluslararası işbirliklerinde etkin bir aktör, yeniliklere açık ve uzmanlaşmayı önceleyen bir kurum, evrensel temel hak ve hürriyetler ile güvenliği bütüncül bir anlayışla ele alan sivil bir kamu otoritesi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Küçükçekmece Göç İdaresi Bürosu, İstanbul Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bağlı Göç İdaresi Bürosu, Küçükçekmece Kaymakamlığı binasında, 3. kat 310 nolu odada 27.08.2018 tarihi itibari ile hizmet vermeye başladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Küçükçekmece Belediyesi'nden Mobil Meclis...
Kamu yararını gözeterek, hesap verebilir belediyecilik yönünde model olmayı hedefleyen Küçükçekmece...

Haberi Oku