Sağlık:
Gençliğinize dönmek hayal değil!
banner420
Çünkü yüzünüzdeki çizgiler yaşadıklarınızdan izler taşıyor.Ama artık Lazer Mikro Lipo Lifting yöntemi ile gençliğinizi geri kazanabilirsiniz.Magicplast Estetik ve Plastik Cerrahı Op.Dr.Güner Uysal bu yeni yöntem ile ilgili bilinmeyenlerin altını çiziyor.

Aslında kadın ya da erkek olsun her birimiz aynanın karşısına geçip yüzümüzde beğenmediğimiz yönlerimizi saatlerce incelemişizdir. Kimimiz zamanın bize kaybettirdiklerine bakarak ellerimizle yanaklarımızı ve kaşlarımızı kaldırıp kırışıksız ve daha düzgün bir yüze nasıl sahip oluruz diye kafa yormuşuzdur aslında.

Zamanın o karşı konulamaz gidişine bir dur demek için neleri feda etmedik ki. Her sene farklı isimler altında çıkan kremlere, bir mucize olarak sunulan iğneli tedavilere ya da günlerce seans seans makinelerin altına yatıp kırışıklıklarımdan ve yorgun görünümümden ne kadar kurtulabildim diye umut etmekle geçirdik zamanımızı…

Yüzümüz ruhumuzun bir vitrini gibidir.Yüzümüzdeki yorgun bir görüntü sosyal çevremizi bile etkilemektedir. İşyerimizde ya da yakınımızda bulunan arkadaşlarımız bize gece uyku uyumadın mı ya da iş tempon çok mu yoğun diye yorumlar yapmışlardır muhakkak… Aslında bu sorulara muhatap oluyorsak ve daha dinç ve daha canlı gözükmek istiyorsak lazer mikro-lipolifting yöntemini mutlaka öğrenmelisiniz.

Peki, neden yüzümüz yaşlanır ya da daha 30 yaşımıza bile gelmeden neden yorgun ve bitkin bir ifadeye sahip oluruz. Aslında bunun 2 ana nedeni bulunmaktadır. 1) Çevresel faktörler 2) Genetik Faktörler

Çevresel faktörlerden kastımız yaşadığımız coğrafyadır. Özellikle teknolojinin hayatımıza daha fazla girmesi ve strese bağlı olarak gelişen koşullarda bedenimizde birtakım stres hormonları salgılar. Bu hormonlar cilt yapımıza negatif sinyaller göndererek kolajen ve elastin miktarlarında azalmalara sebep olur.

Mimik kaslarının çok fazla hareket ettirilmesi, sigara içilmesi, kuru cilt yapısı ve cilt yapısındaki yağlanma azlığı gibi faktörler de negatif bir katkı sağlamaktadır. Birde tabiî ki yerçekiminin o karşı konulamaz etkisi de işin içine girdiğinde deformasyon süresi başlayarak yorgun, halsiz ve yaşlı bir yüz yapısı sürecine doğru geri döndürülemez gidişat kaçınılmaz olur.

Genetik faktörler ise bizim değiştiremeyeceğimiz durumların başında gelir. Cildimizdeki kolajen ve elastin miktarındaki azalma, cilt yapısının aşırı  hassas oluşu, yanak bölgesindeki doku volümünün az oluşu, elmacık kemiklerinin yeteri kadar gelişmemesi, şakak bölgesi kaslarının zayıf olması ve mimik kaslarının çok fazla çalışması. Bunlar da bizim kontrol edemeyeceğimiz koşullardır ve sonuçta bizi bekleyen şey yine yorgun ve çökmüş bir yüz yapısı olmaktadır.

Anlaşılacak bir şekilde ifade etmek gerekirse ilk olarak göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkla zamanla artmakta, göz kapakları yer çekimi ve doku kaybı sebebiyle aşağıya doğru sarkmakta,  göz altı torbaları belirginleşmekte, dudak kenarından başlayıp buruna kadar giden çizgiler derinleşmekte, elmacık kemiğinde meydana gelen hacim azalması sonucunda ise yanak bölgesi dolgunluğunu kaybetmektedir. Elmacık kemiği bölgesindeki düşmeyle birlikte ise aslında bir bütün olarak çalışan kas grupları ahengini yitirerek dokuların yer değiştirmesini sağlamaktadır.

Peki, bu bütün sorunlar sonucunda çözümü nerede aramak gerekecektir? Yorgun, bitkin ve yaşlanan bir yüzle yaşamaya devam etmek mi yoksa zamanın bütün gidişine bir dur demek ve hayatın kaybettirdiklerini tekrar geri kazandırmak mı? Aslında lazer mikro-lipofilling yöntemi bu sorunsallık arasında bütün dertlerimizin bir çaresi gibi olan tek alternatiftir.

Nedir lazer mikro-lipolifting… Lazer teknolojisinin yüz gençleştirme de kullanılan bir çeşidinin, mikro cerrahi bir uygulama olan mikro-lifting ile kombinasyonu ve bir miktarda dokulara tekrar volüm kazandıran yağ enjeksiyon sistemidir.

Burada amaçlanan şey göz çevresi ve yanak bölgesindeki kas gruplarının, bir bütün olarak tekrar koordinasyonunun sağlanmasıdır. Lazerle yapıldığı zaman tabiî ki sonuçlar kaçınılmaz olarak daha da mükemmel olmaktadır. Mikro lifting uygulaması ise aslında hepsini harmanlayan ve işlemin kalıcılığını uzun yıllara taşıyan ana damardır.

Mikro lifting ile şakak bölgesi içinden saçların arasından endoskopla girilerek yanak bölgesine kadar ulaşılır. Yanak bölgesindeki dokular yarı kalıcı dikişlerle bütünlüğü sağlanarak yukarıya doğru asılır. Eğer hastamızda göz altlarında da çökme mevcutsa yine bu bölgedeki dokularla desteklenir ve bu yorgun ifadeden kurtulmuş olunur. Yağ enjeksiyonunda kullanılan ultra mikro santrifuj işlemi sonrasında da daha uzun süreli bir dolgunluk kazanılır. Tabi ki eğer istenirse ikinci bir seans yağ enjeksiyonu da ilave olarak yapılabilmektedir.

Aslında bütün bu yapılanlar yüzümüzün normal anatomik yapısına uygun, simetrik, bakışlardaki yorgun ifademizi silen ve daha canlı bir görünüm sağlayan bir uygulamadır. Her ne olursa olsun mevcut doğal anatomik görüntümüz kesinlikle değişmemektedir.

Bizim için yüzünüz eşsiz ve tektir. Eğer yüzünüzdeki olumsuz değişiklikler sizleri kaygılandırıyorsa ve yılları bir nebzede geri döndürerek her şey değişsin istiyorsanız o zaman sizde lazer mikro lipo-lifting için uygun bir adaysınız demektir.

MAGİCPLAST

Estetik ve Plastik Cerrah Op.Dr.Güner Uysal
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Bu 10 besin bağırsak sağlığını güçlendiriyor
Uzmanlar, bazı besinlerin bağırsak dostu bakterilerin artmasına fayda sağladığını vurgulayarak, bağırsak...

Haberi Oku