Sağlık:
banner398
Pitozis ameliyat fiyatı

Göz kapağı olması gereken yerden daha aşağıda olduğu zaman pitozis olarak adlandırılır. Üst göz kapağı korneanın 2 mm yukarısında bulunur.

Çocuklarda pitozis ameliyatı eğer görmeyi engelliyorsa veya baş pozisyonuna neden oluyorsa çok gereklidir. Yaşlılardaise estetik kusur ve yine görme sorununa neden oluşturduğu için önem arz eder.

Pitozis Önemli Bir Sorun Mudur?

Pitozis, doğuştan ve sonradan olabilir. Yaşamın ilk yılarından itibaren görülür ve tedavi edilmezse önemli bir sorun oluşturabilir. Üst göz kapağı düşüklüğü görmeyi engellediği için göz tembelliği yapar. Zaman içinde tedavi edilmeyen göz tembelliği kalıcı görme kaybı ile sonuçlanır. Estetik açıdan bireyin sosyal gelişimini ve benlik saygısını etkiler.

Çocuklarda görme kaybına yol açabilir, göz tembelliğine neden olabilir ve daha yetişkin kişilerde estetik kusurlara neden olur. Pitozis bazı göz ameliyatları sonucunda da komplikasyon olarak gelişir. Örneğin katarkt ameliyatı sonrasında göz kapağı düşüklüğü görülebilir. Kadınların sıklıkla yaptırdıkları botoks uygulaması sonucu dahi pitozis yani göz kapağı düşüklüğü görülebilir. O yüzden alanında uzman hekimler dışında kişilerden yardım almamak genel sağlığı korumak açısından önemlidir.

Pitozis Hastaları Hangi Kliniğe Gitmelidir

Pitozis ile beraber gelişen bazı göz hastalıkları için hasta öncelikle uzman bir göz hekimine muayene olmalıdır. Hekimin yapacağı detaylı değerlendirme sonrasında nörolojik değerlendirme de gerekebilri. Pitozis tedavisi öncesi görme ve göz sinirinin durumu değerlendirilmelidir. Daha sonra oküloplastik cerrahiye giderek tedavi planlanmalıdır. Oküloplastik cerrahı hem göz hekimliği hem plastik cerrahi eğitimi almış alanında uzman doktorlardır. Tedavide çocukta göz tembelliği varsa hem göz tembelliği tedavi edilmeli hem de üst göz kapağı estetik olarak kaldırılmalıdır. Tedaviyi doktor hasta ile beraber planlar ve uygular.

Pitozis Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Pitozis ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır. Pitozis ameliyatı yapılırken lokal anestezi tercih edilmesinin nedeni sürekli iletişim halinde olmak açısından faydalıdır. Kapak seviyesini kontrol etmek için bu gerekli bir işlemdir. Çocuk hastalarda genellikle genel anestezi uygulanır. Nedeni ise çocukların daha ajite olmalarıdır. Pitozis ameliyatı fiyatı operasyonu yapan doktor ve hastaneye göre değişir.

En sağlıklı bilgi, muayene olduktan sonra yapılacak işlemlere göre fiyat almaktır. Göz yüzeyinin korunması gereken durumlarda pitozis düzeltilmez. Göz kapağı kaldırma operasyonu uzman bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Milimetrik hesaplama önemlidir. Aksi halde göz kapağı fazla kaldırılırsa göz tam olarak kapanmaz ve gözde bir takım sorunlar oluşabilir.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Türkiye'de parkinsonlu sayısı artacak
Uzmanlar, Türkiye'de yaşlanan nüfus nedeniyle önümüzdeki on yıllarda parkinson hastalığının Türkiye’de...

Haberi Oku