Sağlık:
banner398
Sağlık Kurumlarının İhtiyacı Olan Mobil Çözümler

Gelişmiş ülke olmanın bir özelliği de, tüm vatandaşları sağlık haklarından yararlandırmaktır. Fakat bunu başarabilmek günümüz şartlarında oldukça güçtür. Herkesin sağlık hizmetlerine ulaşabilmesi yalnızca sağlık kuruluşları aracılığıyla başarılabilmekteyken. Bu durumdan bazı bölgelerde yaşayan vatandaşlar yararlanamamaktadır. Özellikle kırsal kesimlerde, devletin ya da özel sektörün verdiği sağlık hizmetlerine ulaşamayacak durumda olan 3 milyondan fazla vatandaşımızın olduğu, yapılan araştırmalarda ortaya çıkan ilginç sonuçlardan birisidir. Başta kamuya ait sağlık kurumları olmak üzere, özel sektörde faaliyet gösteren klinik ve hastaneler bu durumu aşabilmek adına akılcı çözümlere ihtiyaç duymaktadır.

Bu çözümlerden en önemlisi, mobil sağlık tarama aracı olarak adlandırılan ve başta kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşların genel sağlık taramalarını yerinde yapmaya imkan sağlayan araçlardır. Bu araçlar sayesinde yerleşik sağlık kurumlarında çalışan sağlık personelleri, kontrole ihtiyacı olan bölgelere hızlıca müdahale edebilmekte ve gerekli sağlık taramalarını gerçekleştirebilmektedir. Bu bağlamda Alkan Group, sağlık sektörünün en önemli ihtiyacı olan mobil sağlık tarama araçlarını uluslararası kalitede üreterek başta kamu sektörü olmak üzere, özel sektöre satış ve kiralamasını gerçekleştirmektedir.

Mobil sağlık tarama aracı bünyesinde acil müdahale odası, laboratuvar, röntgen, akciğer grafisi, portör taraması, mobil eczane gibi anlık ihtiyaç duyulabilecek birimleri barındırırken, gönderildiği yerde yaşayanların hemen hemen tüm tetkiklerini yapabilecek ekipmanlarla donatılmıştır. Özel olarak yüksek teknoloji kullanılarak üretilen bu araçlar, başta deprem, sel, yangın gibi doğal sebeplere bağlı acil durumlar olmak üzere, gerek görüldüğü takdirde periyodik sağlık kontrolleri için de kullanılabilmektedir. Hızlı müdahale gerektiren ya da bir takım zorunluluklardan dolayı yerleşik sağlık kuruluşlarına ulaşımın zor olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilen bu araçlar, tüm çalışanların hastaneye gönderilemeyeceği işletmelerde de sağlık taraması yapılabilme imkanı sağlamaktadır.

Alkan Group tarafından üretimi ve satışı gerçekleştirilen mobil sağlık tarama araçları, ısı, ses ve radyasyon yalıtımlı olmakla birlikte araç türüne bağlı olarak ısıtma ve soğutma sistemleriyle de donatılmaktadır. Temiz su, atık su tesisat ve depoları, istendiği takdirde dışarıdan güç kullanımı gerektiren 220 volt uzatma kabloları, havalandırma aspiratörleri, engelli vatandaşlar için araca çıkmayı sağlayan asansör sistemi, araç içinde bulunan odalar arasında haberleşmeyi sağlayan lokal telefon sistemi, tamamen su geçirmez ve antibakteriyel malzeme kullanılarak imal edilen zeminin yanı sıra; çalışanların rahat hareket etmesini sağlayacak en ideal tasarımla üretilmektedir.  
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Gıda İntoleransı testi yapılmalı mı?
Uzmanlar, besin duyarlılığını tespit etmek için henüz doğru, güvenilir ve doğrulanmış bir testin olmadığının...

Haberi Oku