Yaşam:
Panasonic Viko novella koleksiyonu ile doğal dekorasyon
banner420

Teknolojik ürünler dendiğinde, akla estetik görünümde uzak ürünler gelir. Öyle ki bu kavramı gördüğünde aklında soğuk nesneler bütünün oluştuğunu iddia edenler bile vardır. Oysa Panasonic Life Solutions, mevcut ürün yelpazesi ile bu algıyı kırmayı başarmıştır. Panasonicürünleri hem teknolojik yenilikleri kapsayan hem de estetik yönü son derece baskın olan ürünlerdir. Özellikle inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu elektrik aksesuarlarında Japon esintisinin farkına varmak oldukça kolaydır. Elektrik aksesuarlarından kasıt, elektrik prizi, elektrik anahtarı gibi ürünlerdir.

Viko ürünlerinde işlevsellik olduğu gibi, görsellik de ön plandadır. Öyle ki Panasonic Vikonovella ürünleri, hem her ev dekorasyonuna kolayca uyabilen, hem de işlevleri ile göz dolduran ürünlerdir. Bu ürünlerin tasarruflu oldukları ise bilindik bir gerçektir.

Elektrik Anahtarı Nedir?Ne İşe Yarar?

 Viko elektrik anahtarı ve özellikleri üzerine konuşmadan önce elektrik anahtarının ne olduğunu açıklamak gereklidir. Elektrik anahtarları, devrenin, dolayısı ile de ışığın açılıp kapanmasını sağlayan ürünlerdir.

Elektrik anahtarının iki işlevi vardır; devre akımını keserek aydınlatmayı kapatmak ve mevcut elektrik akımının yönünü değiştirmek.

Elektrik Anahtarı Çeşitleri Nelerdir?

 
Elektrik anahtarı, elektrik prizigibi ürünleri 3 genel alt başlığa ayırmak mümkündür. Bu alt başlıklar ve detayları ise aşağıda verildiği gibidir.

Adi Anahtar

  • Adi anahtar, sadece tek bir lambanın aydınlatmasını kontrol eden anahtar türüdür. Bu anahtar ile bir avizeye bağlı olan lamba grupları açmak ya da kapatmak mümkündür.
  • Adi anahtarın temel kullanım alanı, küçük pano aydınlatmalarıdır.
  • Bu anahtar türünün yalnızca iki adet bağlantı klemesine sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bu bağlantı klemelerinden biri lambaya, diğer ise sigortaya bağlıdır.
Komütatör Anahtar
  • Komütatör anahtarın adi anahtardan ayrılan yönü şudur bu anahtar ile iki adet lambayı kontrol etmek mümkündür.
  • Adi anahtardan ayrılan bir diğer yönü ise bu anahtar türünün grup pano aydınlatmalarında kullanılmasıdır.
  • Bu anahtar türünde adi anahtardan bir adet fazla bağlantı klemensi bulunmaktadır. Bu klemenslerden biri köprülü klemense diğer ikisi ise sigortaya bağlıdır.

Vaviyen Anahtar

  • Vaviyen anahtarda ise yine bir adet lamba veya lamba grubu söz konusudur. Ancak asıl fark, bahsi geçen lambanın birden fazla yerden kontrol edilebilmesidir.
  • Bu anahtar türü de grup pano aydınlatmalarında kullanılmaktadır.
  • Komütatör anahtar tipinde olduğu gibi bu anahtar tipinde de 3 tane bağlantı klemensi vardır.
Yukarıda da görülmüş olunduğu gibi elektrik prizi ve elektrik anahtarının birden fazla çeşidi vardır. Ancak bu çeşitleri modernizm ve nostalji ile profesyonel bir şekilde birleştirmeyi başarmış tek seri Panasonic VikoNovella serisidir. 

Evinizin her detayın uyumu yakalamak oldukça kolay, çünkü artık Panasonic var!

Panasonic VikoNovella serisi ile hem anahtarlarda hem de prizlerde onlarca çeşit elinizin altında! Geçmişten günümüze geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet sunan bu firmanın hizmetleri yalnızca kaliteli ve şık ürünler ile sınırlı değildir. Bilindiği üzere elektronik bir ürün bağlatırken ortaya çıkan en büyük sorun kablo karışıklığıdır. Bu, firmalarız düzensiz ve özensiz çalışmaları dolayısı ile ortaya çıkan bir durumdur. Oysa Panasonic firması içi bu durum kesinlikle söz konusu değildir. Çünkü bu firma, ürünlerini üretirken özen gösterdiği gibi, ürünlerin sorunsuz bir şekilde kullanılması için de özen göstermektedir.
Özellikle fiyat performansı konusunda müşterilerinin içine adeta su serpen bu firmanın her dekorasyona uygun elektronik ürünlerine ulaşmak mümkündür.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

"Her şey anlamlı olduğunda değerlidir"
Uzmanlar herkes için hayatın anlamının farklı olduğunu genel bir cevap vermenin zor olduğunu vurguluyor.

Haberi Oku