Uzhaber, 2010 yılında kurulan, Küçükçekmece haberleri ve diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak, internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bağımsız bir haber sitesi. (2016 Temmuz itibarıyla habercilik faaliyetlerine www.uzhaber.com olarak devam ediyor.

2009 yılında blog olarak ilk yayınına başlayan site, Ağustos 2010'da "Bağımsız ve Özgün Habercilik" sloganıyla yola çıkmış, komple değişen yüzüyle yayın hayatına yeniden başladı. Geçen sürede arayüzünü sürekli yeniledi. En sonunda da daha fazla kişiye ulaşmak için www.uzhaber.com olarak yenilenen yüzüyle okurlarının karşısına çıktı.

Uzhaber, Küçükçekmece merkezli olup sadece Küçükçekmece haberleri ile sınırlı değil. Yaygın basında yoğun haber akışı ya da yayın politikaları nedeniyle yer almayan haberleri de bünyesinde barındırarak "geri planda kalan gündemi" okuyucularına sunuyor.

Uzhaber, İnternet gazeteciliğine katkı sağlamayı hedefliyor. Zihinlerdeki haber algısını genişletmeyi ve yeni tarzlara dönüştürmeyi amaçlıyor. Sürekli güncellenen yapısı ile Küçükçekmece'nin en istikrarlı yayın organı olarak takdir topluyor.

Uzhaber, Yayın politikası olarak kamu yararını, bilgilendirici, eğitici, genel kültürü arttırmaya yönelik kaliteli içerikleri ölçü olarak belirlemiştir. Tarafsız ve doğrudan tavrıyla referans olmayı, uzun soluklu olmayı hedefliyor.

Uzhaber, her geçen gün büyüyen, gelişen bir ilçe olan Küçükçekmece' de çağı yakalayan, ilçenin yaşamdaki yüzünü, kentin insanlarına aktaran güncel haberleri ile yayın hayatını sürdürüyor.

Uzhaber, gelişen teknolojiye ayak uydurarak, web sayfası ve Facebook, Twitter gibi interaktif yayıncılığın pek çok alanında kendini geliştirerek, sadece Küçükçekmece' de yaşayanlara değil Küçükçekmece' ye ilgi duyan herkes için bir köprü olmayı hedefliyor.